Windows 10 Insider Preview Build 17666 (RS5) Yeni Özellikler ve değişiklikler

Microsoft bugün yayınlandı Windows 10 Insider Önizleme Yapısı 17666 (RS5) ile Hızlı halkadaki Windows Insider'lar için bir dizi yeni özellikleri Set geliştirmeleri, bulut destekli pano deneyimi, bitmiş bir Dosya Gezgini için Koyu Tema, Not Defteri'nde Linux ve Mac satır sonu desteği, Bing ile Not Defteri Arama, Arama Önizlemeleri, özel Döşeme Klasörü adları ve daha fazlası gibi.Windows 10 Insider Önizleme Yapısı 17666

Windows 10 Insider Önizleme Yapısı 17666

Burada, Windows 10 Insider Preview Build 17666 (Redstone 5) yeni özelliklerinin ve değişiklik günlüğünün kısa bir özetini topladık. Microsoft'ta tüm sürüm notlarını okuyabilirsiniz Blog yazısı.

Gönderi İçeriği: -Bulut destekli pano

Yeni bulut destekli pano Bu, Windows 10 Insider Preview Build 17666'daki en büyük eklentidir ve Windows 10 kullanıcılarının pano içeriklerini cihazlar arasında ve muhtemelen sonunda Android ve iOS cihazlarıyla paylaşmasına izin verir. Bulut panosu kopyalananların bir geçmişini içerir ve Setler ve Zaman Çizelgesi ile aynı şekilde senkronize olur, böylece bir bilgisayardan kopyalayıp diğerine yapıştırabilirsiniz.

Bulut destekli pano

Bulut destekli pano

Bu yeni Pano arayüzüne erişmek için WIN + V ve yepyeni bir pano deneyimi sunacaksınız! ' Yeni panoyu şuraya giderek yönetebilirsiniz: Ayarlar> Sistem> Pano.

Not: Panodaki dolaşan metin yalnızca 100kb'den küçük pano içeriği için desteklenir. Şu anda, pano geçmişi düz metin, HTML ve 1MB'den küçük resmi desteklemektedir.

İyileştirmeleri ayarlar

Bu sürümle birlikte Microsoft, Setlere odaklanmaya karşı çıkıyor. Bu güncellemenin bir parçası olarak Setler artık akrilik bir başlık çubuğuna sahip ve kenarlıklar griye değiştirildi.

Diğer iyileştirmeler şunları içerir:

 • Son Microsoft Edge sekmeleri artık Alt + Tab'de gösteriliyor:
 • Çoklu Görev Ayarları artık yeni pencerelerin bir sekmede açılıp açılmayacağını seçmenize izin veriyor.
 • Artık bir Set içindeki sekmeleri sessize alabilirsiniz. Setlerdeki bir web sayfası ses çalmaya başladığında, artık sekmede bir ses seviyesi simgesi göreceksiniz demektir. Sadece tıklayın ve ses, tıpkı Microsoft Edge'de olduğu gibi kesilecektir.
 • Sekmeler artık daha iyi performansla geri yüklenecek.

Dosya Gezgini için Koyu Tema

Başka bir Büyük güncelleme, Dosya Gezgini'nin Windows karanlık kullanıcı arayüzünün geri kalanıyla eşleşecek karanlık bir tema almasıdır. Bu en son Windows 10 Önizleme 17666, Dosya Gezgini'ne, uygulama içindeki genel kullanıcı menülerine ve açılır pencere açma / kaydetme iletişim kutularına siyah bir arka plan uygulayan kısmi bir karanlık mod da getiriyor. Koyu tema, Windows 10’un siyah görev çubuğu ve başlat menüsüyle eşleşecek şekilde tasarlanmıştır. Açarak açabilirsiniz Ayarlar> Kişiselleştirme> Renkler. Şimdi, Koyu Tema ile, genel Windows 10 deneyimi daha tekdüze olmalıdır - eğer görünüşünden hoşlanıyorsanız.

Dosya Gezgini için Koyu Tema

Dosya Gezgini için Koyu Tema

Bing ile Not Defteri Araması

Microsoft, Not Defteri'ne, bir kullanıcının metni vurgulayabileceği ve Bing'de arayabileceği 'ilginç' bir özellik ekledi. Bu, herkes için yararlı bir özellik sağlamaktan ziyade insanların Bing'i kullanmasını sağlamak için bir itme gibi geliyor.

Bing ile Not Defteri Araması

Bing ile Not Defteri Araması

Ayrıca Microsoft sonunda Linux, Unix ve Mac tarafından kullanılan Satır Sonu karakterlerini desteklemek için Not Defteri'ni güncelledi. Bu, Linux'ta veya Mac'te oluşturulmuş dosyaları Not Defteri'nde açmanıza ve bozuk tek satırlık bir karmaşada görüntülenmek yerine bunların düzgün şekilde işlemesini sağlamanıza olanak tanır.

Uygulamaları, dokümanları ve daha fazlasını destekleyen ve gerçekten aradığınız dosyaları ve programları bulup bulmadığınızı iki kez kontrol etmenize yardımcı olan yeni bir arama önizlemesi var. Başlat menüsünde döşeme klasörlerini adlandırabilirsiniz. Microsoft, klasik Kontrol Panelinden uzaklaşırken ayarlamalara devam ettikçe, Ayarlar'da iyileştirmeler göreceksiniz.

Artık Başlat Menüsündeki Döşeme Klasörlerine özel bir ad ekleyebilirsiniz. Bunu, bir ad verme seçeneği göreceğiniz Döşeme Klasörünü genişleterek yapabilirsiniz.

PC için genel değişiklikler, iyileştirmeler ve düzeltmeler

 • Microsoft, önceki uçuştan alınan dll'de birkaç dakikada bir explorer.exe'nin çökmesine neden olabilecek bir sorunu düzeltti.
 • Microsoft, önceki sürüme güncelledikten sonra VPN'in çalışmamasına neden olan bir sorunu düzeltti.
 • Microsoft, bilgisayarın birincil hesabından uygulama güncellemelerini aldıktan sonra uygulamaların ikincil hesaplarda eksik görünmesine neden olan önceki yapıdaki bir sorunu düzeltti.
 • Microsoft, önceki uçuştan tcpip.sys dosyasında IRQ_NOT_LESS_OR_EQUAL hatasıyla sonuçlanan bir hata denetimine neden olan bir sorunu düzeltti.
 • Microsoft, son birkaç uçuşta pencereleri büyüttüğünüzde bir sınırın görünmesine neden olan bir sorunu düzeltti.
 • Microsoft, bu bilgisayarın tasarımını, bulut dosyaları durum simgesi için artık alan gösterilmeyecek şekilde güncelledi (bu, bu sayfada geçerli değildir).
 • Ekran alıntısı araç çubuğu (WIN + Shift + S ile) artık istediğiniz temayı açık veya koyu olarak izleyecektir.
 • Microsoft, explorer.exe yeniden başlatıldıktan hemen sonra çağrılırsa Emoji Panelinin ve dokunmatik klavyenin doğru görüntülenmemesine neden olabilecek bir sorunu düzeltti.

Ayrıca Oku Windows 10 sürüm 1803 Toplu Güncelleştirme KB4103721 İS Derlemesi 17134.48 değişiklik günlüğü