Çözüldü: Google chrome, Windows 10, 8.1 ve 7'yi açmıyor

Windows 10'da Chrome tarayıcısını açmada sorun mu yaşıyorsunuz? Google Chrome açılmıyor Masaüstünde Chrome kısayol simgesine tıkladığınızda? Bu sorunun nedeni olabilir Chrome profili bozuk veya herhangi bir uyumsuz krom uzantısı dahili bir hatayı tetikleyerek Chrome'un kendisini kapatmasına neden olur. İşte düzeltmeye yardımcı olan 3 Çözüm Google Chrome çalışmıyor, Windows 10 8.1 ve 7'de açılmıyor veya Chrome tarayıcısı bile yanıt vermiyor.Gönderi İçeriği: -

Google Chrome'un çalışmamasını düzeltin

Devam etmeden önce, herhangi bir geçici sorun, google chrome'un açılmasını / başlamasını engellerse yardımcı olabilecek temel çözümleri uygulayın. 1. Sorunla ilk kez karşılaşıyorsanız (krom açılmıyorsa), Windows PC'yi bir kez yeniden başlatmanızı ve krom tarayıcıyı açmayı denemenizi öneririz.
 2. Görev yöneticisini açın, sağ tıklama çalıştırıyorsa Google Chrome'u arayın ve Endtask now reopen chrome'u seçin, bunun yardımcı olduğunu kontrol edin.
 3. Güvenlik Yazılımını Geçici Olarak Devre Dışı Bırakın (antivirüs) takılıysa.
 4. Üçüncü taraf sistem optimize ediciyi aşağıdaki gibi çalıştırın Ccleaner Chrome tarayıcı önbelleğini, çerezleri, tarayıcı geçmişini vb. temizlemek, tarayıcı performansını yenilemek ve kromun açılmamasına neden olan herhangi bir geçici gitchin düzeltilmesine yardımcı olmak için.
 5. Herhangi bir başlangıç ​​programını belirlemeye yardımcı olan Windows Temiz önyükleme gerçekleştirin, Chrome'a ​​neden olan hizmet çakışması olmazWindows 10/8 / 7'de sorunları tanılamak için Temiz Önyükleme gerçekleştirin açılış.

Ayrıca Oku: Windows 10'da Google Chrome Yüksek CPU ve bellek kullanımı nasıl düzeltilir?

Chrome için yeni bir profil oluşturun

Çoğunlukla bozuk krom kullanıcı profili, krom tarayıcıda aşağıdakileri içeren farklı sorunlara neden olur: Chrome tarayıcı açılmıyor hatta kısayol simgesine tıklayın. Bu nedenle, Chrome tarayıcısını kaldırmaya veya yeniden yüklemeye gerek yoktur, yalnızca Chrome için sorunu çözen yeni bir profil oluşturun.

 • Bunu yapmak için, çalışıyorsa Chrome tarayıcısını kapatın,
 • Ayrıca, görev yöneticisini açın, üzerine sağ tıklayın ve son görevi seçin.

google chrome görevi bitir

 • Şimdi Windows + R tuşlarına basın, yazın % LOCALAPPDATA% Google Chrome Kullanıcı Verileri ve tamam.
 • 'Varsayılan' adlı klasörü arayın, seçin ve aynısını Varsayılan olarak yeniden adlandırın. Eski
 • Bu, Chrome'un zaten kullanımda olmasını isterse, pencereleri yeniden başlatın ve aynı adımları tekrar uygulayın.
 • Varsayılan klasörü Default.old olarak başarıyla yeniden adlandırdıktan sonra açık krom tarayıcı.
 • Bu sefer krom tarayıcı yeni bir Varsayılan tarayıcı oluşturur ve sorunsuz çalışır

chrome varsayılan profilini yeniden adlandır

Not: Bu adımlar eski tarayıcı geçmişini, yer işaretlerini ve yüklü uzantıları siler. Bazı önemli Yer İşaretlerini kaydettiyseniz ve bunları geri yüklemek istiyorsanız. Ardından, Bookmarks dosyasını eski Default.old dosyasından bu yeni klasöre kopyalayın. (Yer İşaretleri dosyası kendi dışındadır ve belirli bir klasörde değildir.)

Chrome Clean up Tool'u çalıştırın

Çoğu zaman, Chrome için yeni bir profil oluşturun sorunu düzeltin, Ancak yine de sizin için soruna neden oluyorsa, Yetkiliyi çalıştırın Google Chrome Temizleme Aracı çökmeler, olağandışı başlangıç ​​sayfaları veya araç çubukları, kurtulamayacağınız beklenmedik reklamlar veya göz atma deneyiminizi başka şekilde değiştirmesi gibi Chrome ile ilgili soruna neden olabilecek yazılımları taramaya ve kaldırmaya yardımcı olur.
krom temizleme Aracı

Chrome Tarayıcıyı Yeniden Yükleyin

Her şeyi denedim, ancak yine de sorunu çözemedim, ardından nihai çözüm Chrome tarayıcısını kaldırıp yeniden yükleyin. Bunu yapmak için

 • Programları ve özellik penceresini açın. appwiz.cpl komut çalıştır.
 • Aramak Google Chrome sağ tıklayın ve kaldırmayı seçin.
 • Kaldırma işlemini tamamladıktan sonra Windows + R tuşlarına basın, yazın % LOCALAPPDATA% Google tamam
 • Chrome klasörünü, özelliklerini sağ tıklayın ve 'Sadece oku'
 • Değişiklikleri kaydetmek için Uygula ve Tamam'ı tıklayın.

Salt okunur seçeneğinin işaretini kaldırın

 • Şimdi tümünü seçmek için klavyede ctrl + A tuşlarına basın ve ardından Sil tuşuna basın.
 • Bilgisayarınızdan krom kaldırmayı tamamlamak için pencereleri yeniden başlatın.
 • Ardından chrome'u ziyaret edin resmi site, Chrome tarayıcısını bilgisayarınıza indirin ve yükleyin

Bu çözümler, Google Chrome'un Windows 10, 8.1 ve 7'de açılmaması sorununu gidermeye yardımcı oldu mu? Aşağıdaki yorumları bize bildirin, Ayrıca okuyun