Çözüldü: Windows 10 güncellemesini yükledikten sonra pencereleri hazır hale getirme

Son Windows güncellemelerini yükledikten sonra / Yükseltme sırasında Windows 10 Nisan 2018 güncelleştirmesi, Sistem 'Windows'u hazır hale getirme, bilgisayarınızı kapatmayın'. Bekliyorsun ve bekliyorsun ve hiçbir şeyin değişmediği ortaya çıkıyor? Ayrıca sorun, kullanıcılar bilgisayarlarını açmaya, kapatmaya veya yeniden başlatmaya çalışırken ortaya çıkar.Gönderi İçeriği: -

Sorun: Windows Windows'u Hazırlama Sırasında Takıldı, Bilgisayarınızı Kapatmayın

Windows 10 kümülatif güncellemesini yükledikten sonra Windows 10 sürüm 1803 Windows, bu güncellemeleri uygulamak için dizüstü bilgisayarımı yeniden başlatmamı istiyor ancak şimdi 'Windows'u hazırlama' aşamasında takılı kaldı. Bir süredir bekliyordum ve düzeltmek için bir şeyler deniyorum ama hiç şansım olmadı, her yeniden başlattığımda uygulamalarımdan birinin sesini duyabiliyorum. Bu noktada, bir şekilde fabrika ayarlarına sıfırlama gibi herhangi bir şey yardımcı olabilir. Bunu yapacak herhangi bir diskim veya sabit sürücüm yok. Lütfen yardım et.Windows

Windows'u hazır hale getirme, bilgisayarınızı kapatmayın

Windows güncellemelerinin kurulum sırasında takılmasına neden olabilen çeşitli nedenler, yükseltme işlemi sırasında sistem dosyalarının bozulmasına, Windows bir güncelleme hatası yüklemesine, soruna neden olan güvenlik yazılımına, Windows güncelleme dosyalarının düzgün indirilmemesine veya kurulmamasına veya pencerelere neden olan yazılım uyumluluğuna neden olabilir. güncellemeler takılı kaldı. Buradaki sebep ne olursa olsun, bazı uygulanabilir çözümler, sorunu gidermeye ve Windows güncellemelerinin doğru şekilde yüklenmesini sağlamaya çalışabilirsiniz.

Birkaç dakika daha bekleyin

Sistemin güncellemeleri yüklerken takılıp kaldığı bir durum bulduğunuzda 'Windows'u hazır hale getirme, bilgisayarınızı kapatmayın'. Microsoft Always önerir bekle Windows, güncellemeleri bilgisayarınıza uyguluyor. Sisteminizin bu işleri bitirmesi biraz zaman alabilir. Öyleyse bırakın bilgisayar işini yapsın ve saatlerce beklesin.

Ancak makul bir süre beklediyseniz, yaklaşık 2 ~ 3 saat diyelim ve ekranın kaybolduğunu hala göremiyorsanız, başka bir şey denemelisiniz.

İnternet Bağlantısının Kesilmesi

'Windows'u hazırlama' iletişim kutusunu her gördüğünüzde, bu genellikle iki anlama gelir; ya Windows internetten önceden indirilmiş bir güncelleme paketi yüklüyor ya da Windows şu anda internetten ek içerik indiriyor. İnternet bağlantınızın bağlantısını kesin (Yönlendiriciyi kapatın / ethernet kablosunu çıkarın) ve birkaç dakika bekleyin, yardımcı olup olmadığını kontrol edin.

Bilgisayarınızı yeniden başlatın

Güç sıfırlama, verilerinize zarar vermeden bilgisayar belleğinizdeki tüm bilgileri temizleyebilir. Bilgisayarınızdaki bu bozulma sorunlarını gidermek ve sizi 'Windows'u hazırlama' döngüsünden çıkarmak için yararlıdır.

Bunu yapmak için önce bilgisayarınızı zorla kapatın, ardından tüm Harici Aygıtları Kaldırın, Güç kablosunu, VGA kablosunu, klavyeyi ve fareyi vb. Dahil edin. Şimdi güç düğmesini 30 saniye basılı tutun, hepsi artık yalnızca klavye ve fareyi takın ve pencereleri kontrol edin Windows hazır ekranı alma konusunda takılıp kalmadan normal şekilde başlatıldı.

Ayrıca dizüstü bilgisayar kullanıcısıysanız, tekrar zorla kapatın, Şarj cihazını çıkarın. Şimdi pili dizüstü bilgisayardan çıkarın ve dizüstü bilgisayarın gücünü boşaltmak için güç düğmesini birkaç saniye basılı tutun. Şimdi yalnızca şarj cihazını bağlayın, ardından dizüstü bilgisayarınızı veya PC'nizi açın. Ve bu ekran hatası (Hazırlanmak) tamamen kaybolacak ve oturum açma ekranında olmalısınız.

Not: Bilgisayarı açtığınızda, pil çıkarıldığı için açılış animasyonu 1-2 dakika sürecektir. Bu yüzden endişelenmenize gerek yok, sadece bilgisayarın başlamasını bekleyin. Pili bağlamak için önce bilgisayarı kapatın, şarj cihazını çıkarın, ardından takın. Dizüstü bilgisayar açıkken pili bağlamayı denemeyin.

Windows 10 Başlangıç ​​Onarımını Gerçekleştirin

Bu sorundan dolayı, sistem Windows hazır ekranını almaya sıkışmış ve masaüstünüze normal yollarla tamamen erişmenizi engellemiştir. Bu, preform pencerelerine neden olur Başlangıç ​​onarımı, pencerelerin başlamasını ve takılı kalmasını önleyen başlatma sorunlarını düzeltmek için en iyi çözümdür.

Başlangıç ​​onarımını gerçekleştirmek için önyüklemeniz gerekir. Windows 10 önyüklenebilir USB / DVD. Eğer yoksa aşağıdaki bağlantıdan bir tane oluşturun. Kurulum ortamına hazır olduğunuzda takın, ardından bilgisayarınızı başlatmak için güç düğmesine basın. Şimdi basın F8 veya F10 Sisteminizin Önyükleme menüsüne erişmek için (sisteminize bağlıdır). Ardından Önyükleme seçeneğini seçin, seçin USB veya DVD kullanılan medyaya göre.

Ardından bilgisayarınızda Windows Kurulum ekranını göreceksiniz. İlk ekranı atlayın ve sonraki ekranda Bilgisayarını tamir et seçeneği. Bu, pencereleri yeniden başlatacak Sorun giderme> Gelişmiş seçenekler ve sonra tıklayın Başlangıç ​​onarımı seçeneği.

Windows Gelişmiş Seçenekleri

Windows Gelişmiş Seçenekleri

İşlemi tamamen teşhis etmek için başlangıç ​​onarımına izin verin, Onarım işlemi tamamlandıktan sonra pencereler Yeniden başlatılacak ve normal şekilde başlayacaktır. Onarım işlemi, başlangıç ​​onarımıyla sonuçlanırsa veya otomatik onarım, sonraki adımda bilgisayarınızı onaramaz.

Son Yüklenen Windows Güncellemelerini Kaldırma

Başlangıç ​​onarımı bu başlangıç ​​sorununu çözmediyse, Ve yine Windows Stuck Getting windows ready ekranı, güvenli modda önyükleme yapmamız ve son yüklenen güncellemeleri kaldırmamız gerektiğine neden olur. Gelişmiş seçeneklere tekrar erişin başlangıç ​​ayarına tıklayın -> Yeniden Başlat'a tıklayın -> Sonra F4'e basın Güvenli moda erişmek için ve F5'e basın. Ağ ile güvenli moda erişmek için aşağıdaki resimde gösterildiği gibi.

Windows 10

Windows 10'u güvenli modda başlatın

Windows 10 güvenli modda başlattıktan sonra, Kontrol Paneli ve sonra git Programlar ve sonra seçin Programlar ve Özellikler seçeneği. Programlar ve Özellikler penceresinin sol bölmesinden, Yüklü güncellemeyi görüntüleyin seçeneği. Şimdi, tüm Yüklü güncellemelerin listesini göreceksiniz. Windows 10'un Windows için hazır takılma sorunu yaşamasına yol açan son yüklenen güncellemeleri seçin ve Kaldır onları. Son yüklenen güncellemeleri kaldır

Son yüklenen güncellemeleri kaldır

Soruna neden olan güncellemeleri kaldırdıktan sonra, Güvenli Mod'dan çıkın ve tekrar başlat Windows 10 bilgisayarınız normal moda. Artık Windows'a Hazır Olma gibi Windows 10 güncelleme sorunlarıyla karşılaşmamalısınız Güncellemeden sonra takılı kalan bilgisayar ekranınızı kapatmayın.

Windows güncelleme bileşenlerini sıfırlayın

Başlangıç ​​onarımı ve son yüklenen güncellemeleri kaldırma sorunu çözmediyse ve Windows 10 yine takılırsa Windows'a hazır hale getirme Bilgisayarınızı kapatmayın, ardından Windows güncelleme bileşenlerini sıfırlayın Windows güncellemesiyle ilgili hemen hemen tüm sorunları düzeltmek için çok yararlı olabilir.

Yine güvenli modda, Windows hizmetlerini açın ve Windows güncelleme hizmetini, BITS ve superfetch hizmetinin çalışma durumunda olmadığını kontrol edin. Çalışıyorsa, üzerine sağ tıklayın ve durdur'u seçin. Şimdi burada C: pencerelerini açın, adlı klasörü arayın Yazılım Dağıtımı, Üzerine sağ tıklayın ve klasörü SoftwareDistribution.old olarak yeniden adlandırın.

Not: SoftwareDistribution, bu klasörde herhangi bir dosya bozulursa veya Windows yüklü buggy güncellemeleri varsa, pencerelerin güncelleme dosyalarını indirip depoladığı klasördür. Ve klasörü SoftwareDistribution.old olarak yeniden adlandırarak, bir dahaki sefere pencereler otomatik olarak yeni bir SoftwareDistribution klasörü oluşturur ve yeni hatasız güncelleme dosyalarını indirir, depolar. Ve Windows güncelleme kurulumuyla ilgili sorunların çoğunu düzeltin.

SoftwareDistribution klasörünü yeniden adlandır

SoftwareDistribution klasörünü yeniden adlandır

Şimdi pencereleri yeniden başlatın ve sonraki başlangıç ​​pencerelerinin herhangi bir takılı güncelleme yüklemesi olmadan normal şekilde başlamasını kontrol edin.

Sistem Geri Yükleme gerçekleştirin

Yukarıdaki yöntemler (başlangıç ​​onarımı, son Windows güncellemelerini kaldırma, Windows güncelleme önbelleğini sıfırlama) hala Windows 10'un Windows hazır takılma sorununu çözemiyorsa, sistem geri yüklemesine gidebilirsiniz. Pencereler hazırlanma ekranında takılı kaldığından ve normal masaüstüne erişimi engellediğinden, tekrar yapmanız gerekir gelişmiş seçeneğe erişim sistem geri yüklemesini gerçekleştirmek için.

Not: Geri yüklemenin kişisel dosyalarınızı etkilemeyeceğini, ancak geri yükleme noktası oluşturulduktan sonra yüklenen uygulamaları, sürücüleri ve güncellemeleri kaldıracağını unutmayın.

Öncelikle gelişmiş seçeneklere erişin ve aşağıda gösterildiği gibi sistem geri yüklemesine tıklayın ve nadasta. Oluşturduğunuz herhangi bir son Sistem Geri Yükleme Noktasını seçin ve ekran talimatlarını takip edin. sistem geri yükleme süreci.

Windows 10 Başlangıç ​​sorunlarını düzeltin

Windows 10 Başlangıç ​​sorunlarını düzeltin

Yukarıdaki çözümleri çoğunlukla (neredeyse% 99) uygulamak 'Windows'u hazır hale getirme, bilgisayarınızı kapatmayın'Ama ne yazık ki, sorun hala yaşıyorsanız, O zaman Windows 10'u yeniden yükleyin sisteminizin doğru şekilde çalışmasını sağlamak için son ve son seçenektir.

Bu çözümler, 'Windows'u hazır hale getirme, bilgisayarınızı kapatmayın'Sizin için hangi seçeneğin işe yaradığını bize bildirin. Bu çözümleri uygulamak için herhangi bir zorlukla karşılaşın, aşağıdaki yorumlarda tartışmaktan çekinmeyin. Ayrıca Oku Windows 10 Sürüm 1803'te Yüklenmeyen Aygıtlar ve Yazıcılar Nasıl Onarılır.