Windows 10 Mayıs 2020 Güncellemesinde Oturum Açma Ekranı iki kez görünüyor? Nasıl düzeltilir?

Windows 10 Mayıs 2020'ye yükselttikten sonra, Oturum Açma Ekranı iki kez görünür bilgisayarda oturum açarken? Ayrıca, bazı kullanıcılar bilgisayarı başlatıp oturum açtıklarında, oturum açma ekranının ikinci kez göründüğünü ve kullanıcıyı yeniden oturum açmaya zorladığını bildirir. Ve sorun, iş istasyonunu kilitlerken ve kilidi açarken bile meydana geldi.Adresindeki bir kullanıcı reddit.com yazdı.

Bilgisayarımda oturum açmak için bir PIN numarası kullanıyorum ve Mayıs 2020 Güncellemesinden bu yana, numarayı iki kez girmem gerekiyor. İlk PIN girişinden sonra kilit / giriş ekranına geri döndüm. Herhangi bir fikir?Ayrıca, Microsoft Answers forumundaki bazı gönderilerde bu davranıştan bahsedilir. Göre bu MS Cevapları forum başlığı, bu Windows 10 Mayıs Güncellemesinde yayınlanan bir bilgidir.

Gönderi İçeriği: -

Oturum Açma Ekranı Nasıl Onarılır Windows 10'da iki kez görünüyor

Bu bir pencere güncelleme hatası veya bazen bozulmuş sistem dosyaları, Virüs kötü amaçlı yazılım bulaşması bu Oturum Açma Ekranının Windows 10'da iki kez görünmesine neden olur. Ayrıca bu sorunu yaşıyorsanız Burada çift oturum açma sorunundan kurtulmak için bazı uygulanabilir çözümler.

'Oturum açma bilgilerimi otomatik olarak kullan' ayarını devre dışı bırakın

 • Başlat menüsünü açın ve Ayarlar uygulama simgesi.
 • Üzerinde Ayarlar uygulamanın tıklanması Hesaplar Hesaplar sayfasına gitmek için.
 • Sonraki sayfanın sol tarafındaki sütununda, Oturum açma seçenekleri.
 • Aşağıdaki 'Bir güncellemeden veya yeniden başlattıktan sonra cihazımın kurulumunu otomatik olarak bitirmek için oturum açma bilgilerimi kullan' seçeneğini kapatın. Gizlilik ayarı.

Otomatik olarak oturum açma bilgilerimi kullan

Daha sonra, kullanıcı girişi yalnızca bir kez bir şifre veya PIN girilerek her zamanki gibi çalışmalıdır.

Otomatik girişe izin ver

Bir güncelleme veya yeniden başlatma seçeneğinden sonra cihazımın kurulumunu otomatik olarak bitirmek için 'Oturum açma bilgilerimi kullan' seçeneğini kapattıktan sonra, oturum açma sırasında iki kez şifre sor ve ardından aşağıdakileri yaparak Kullanıcı hesabının otomatik olarak oturum açmasına izin ver.

 • Win + R'ye basın, yazın netplwiz.exe ve enter tuşuna basın.
 • Burada seçeneğin işaretini kaldırın 'Kullanıcılar bu bilgisayarı kullanmak için bir kullanıcı adı ve şifre girmelidir'.
 • Uygulamak için tıkladığınızda, bu şifre sorulacaktır, mevcut Windows kullanıcı hesabı şifresini girin ve Tamam, Ve Yeniden Başlat pencereleri.

Otomatik Giriş Windows kullanıcı hesabı

Kullanıcı hesabı iletişim kutusunu tekrar açın, bu kez tekrar Oturum Açma İste kutusunu işaretleyin. Bilgisayarı yeniden başlatın ve sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin.

Yinelenen kullanıcı adlarını kaldırın

 • Başlat Menüsünden ÇALIŞTIR Diyalog kutusunu açın ve netplwiz.
 • Aynı ada sahip iki farklı kullanıcı adı bulduysanız
 • Kullanıcılardan birini kaldırın ve sorunla ilgileneceksiniz.
 • Pencereleri yeniden başlatın ve sorunun çözülüp çözülmediğine bakın.

Düzeltmek için en uygun çözümlerden bazıları şunlardır Oturum Açma Ekranı iki kez görünür Windows 10'da herhangi bir zorlukla karşı karşıya kalırsanız veya bu sorunla ilgili başka bir çözüm bulursanız, aşağıdaki yorum bölümünde bize bildirin. Ayrıca Oku