Windows server 2012 masaüstü deneyimi Özelliğini Kurun ve Yapılandırın

Windows sunucusu 2012 masaüstü deneyimi olarak özelliği, Kullanıcı arayüzü altında olacak şekilde yeniden konumlandırılıyor. ve birçok kişi altyapının artık orada olmadığına inanabilir. İşte Bu Gönderi Nasıl Kurulacağını ve Masaüstü Deneyimini Yapılandırın Windows Server 2012 r2'de özellik.Windows sunucusu 2012 masaüstü deneyimi Özelliği aşağıdaki bileşenleri yükler

1. Windows Media Player
2. Masaüstü temaları
3. Windows için Video (AVI desteği)
4. Windows SideShow
5. Windows Defender
6. Disk Temizleme
7. Eşitleme Merkezi
8. Ses Kaydedici
9. Karakter Haritası
10. Ekran Alıntısı AracıWindows sunucusu 2012 masaüstü deneyimini yükleme Özelliği, yüklediği özelliklerin hiçbirini otomatik olarak açmaz. Kurulumdan sonra, yapılandırma değişiklikleri gerektiren tüm özellikleri manuel olarak etkinleştirmelisiniz. Örneğin, bir masaüstü teması kullanmak için, Temalar hizmetini etkinleştirmek ve başlatmak üzere Microsoft Yönetim Konsolu için Hizmetler ek bileşenini kullanın. Ve sonra temayı seçin.

Windows sunucusu 2012 masaüstü deneyimi Özelliğini Yükleme

Windows Server 2012'deki Masaüstü Deneyimi özelliği, Kullanıcı Arabirimleri ve Altyapı özelliği kapsamındadır. Windows server 2012 masaüstü deneyimi Özelliğini yüklemek için aşağıdaki adımları uygulayın:

Sunucu Yöneticisi> Yönet> Rol ve Özellik Ekle'yi açın.
Rol ve özellikler Ekleme

Başlamadan önce sayfasını sadece İleri'ye tıklayarak atlayabilirsiniz. Kurulum türü sayfasında varsayılan Rol tabanlı veya özellik tabanlı kurulumu koruyun ve ardından İleri'ye tıklayın.

Sunucu Seçimi Sayfasında, mevcut sunucunuz zaten seçili olmalıdır, yoksa çalışmak istediğiniz sunucuyu SUNUCU HAVUZU altında seçin ve İleri'ye tıklayın. Şimdi Sunucu Rollerini Atla Ekranının Yanına Tıklayın, Sonraki Özellikler sayfasında, aşağı kaydırın (liste alfa sırasına göre en alta yakın) Kullanıcı Arayüzleri ve Altyapı özelliğini genişletin ve ardından Masaüstü Deneyimi için onay kutusunu açın.

Bu, gerekli bileşenleri veya hizmetleri 'Mürekkep ve El Yazısı Hizmetleri' ve 'Medya Vakfı' için yüklemeniz istenecektir. Özellik Ekle'yi tıklayın.

Kurulum seçimlerini onayla sayfasında, (isteğe bağlı olarak) gerekirse hedef sunucuyu otomatik olarak yeniden başlat seçeneğini seçin. Masaüstü deneyimi özelliklerinden bazılarını yükledikten sonra ve kullanmadan önce muhtemelen sunucunuzu yeniden başlatmanız gerekecektir.

Yeniden Başlatma Sonrası Yapılandırma

Bilgisayarınız kurulumu bitirirken, Windows özelliklerini yapılandırırken ve yeniden başlarken bekleyin.

Şimdi, oturum açtığınızda Sistem Yeniden Başlatıldıktan sonra, yeni uygulamaların kurulu olduğu Başlangıç ​​ekranı görünecektir.

Şimdi Masaüstü Karosuna tıklayın. normal Masaüstü ekranında boş bir yerde sağ tıklayın ve Kişiselleştir'i seçin, Windows 8 Teması seçilebilir. Bununla birlikte, renk şeması varsayılan olarak masaüstü arka planının genel rengine göre belirlendiğinden her şey yine gri kalacaktır, varsayılan olarak gri Windows Server 2012 arka planıdır. Bu davranış, Kişiselleştirme ekranındaki Renk seçeneğine tıklanarak değiştirilebilir.

Bu özelliği yükledikten sonra aşağıdaki etkilere sahip olacaktır:

Başlangıç ​​ekranına eklenen uygulamalar: Windows Mağazası / Varsayılan Programlar / Windows Media Player / Karakter Haritası / Disk Temizleme / Ekran Alıntısı Aracı / Ses Kaydedici / Matematik Giriş Paneli.

Başlangıçta, klasik masaüstü yerine Başlangıç ​​ekranı otomatik olarak görünecektir.

Düğmeler çubuğunda (ekranın sağ tarafındaki çubuk) 'Ara', 'Başlat' ve 'Ayarlar' düğmelerinin yanında 'Paylaş' ve 'Cihazlar' da bulunur.

Düğmeler çubuğunun Ayarlar seçeneği, Kontrol Panelinin Windows 8 sürümü olan 'Bilgisayar Ayarlarını Değiştir' seçeneğine de sahip olacaktır.

Klasik masaüstünün içerik menüsüne 'Kişiselleştir' seçeneği eklenecektir.

Uygulamalar: Windows Mail, Windows Fotoğraf Görüntüleyici

Hizmetler: ActiveX Yükleyici, Çevrimdışı Dosyalar, Windows Görüntü Alma (WIA), Sistem Olayları Aracısı, Zaman Aracısı, WebClient, Hareketsiz Görüntü Toplama Olayları, Microsoft Hesabı Oturum Açma Yardımcısı.

Çeşitli: Çeşitli ekran koruyucular, Windows Gezgini'nden .iso’ları yazma yeteneği, Denetim Masası'ndaki Eşitleme Merkezi, Adobe Flash Player

Adım Adım Kurulum ve Yapılandırma Windows sunucusu 2012 masaüstü deneyimi Özelliği için Bu Videoya Bakın