Google'ı Windows 10 Cortana için varsayılan arama motoru olarak ayarlama

Microsoft, kişisel dijital asistanı Cortana'yı Windows 10'a başarıyla entegre etti. Ve bu sanal asistanın genel performansı mükemmele yakın. Bing, Microsoft Edge'deki varsayılan arama motorudur ve Cortana (Microsoft’un yerleşik kişisel asistanı) da Bing tarafından desteklenmektedir. Bu, cevabını hemen bilmediği bir soruyu sorduğunuzda, varsayılan tarayıcınızı (bing) açacak ve Microsoft’un arama motorundan alınan sonuçların bir listesini görüntüleyeceği anlamına gelir. Google'ı varsayılan arama motoru olarak ayarlamak istiyorsanız, bu perfe googlee'dir, cortana arama motorunu Windows 10'da google olarak nasıl değiştireceğiniz konusunda bir rehber alacaksınız.Bununla birlikte, insanların çoğu, oldukça popüler bir arama motoru olan ve dünya çapında milyonlarca kişi tarafından kullanılan Google'a aşinadır. Bu nedenle, uygun sonuçları almak için doğrudan Google'dan Bing'e geçmeye çalışırsanız, aradığınız belirli sonuca rastlamazsınız. Bunun nedeni, Google ve Bing'in arama motoru sonuçlarında sıralama yapmak için çok fazla farka sahip olmasıdır.

Cortana arama motorunu google olarak değiştirin

Google'ı Windows 10 için Cortana'da veya görev çubuğu aramasında varsayılan arama olarak ayarlamak istiyorsanız, işte bir numara. Bu basit bir numaradır ve biraz zaman harcayarak yapılabilir. Tek yapmanız gereken Google Chrome'u indirmek, Chrome'u varsayılan web tarayıcınız olarak ayarlamak, bir uzantı indirmek ve işte bu kadar.  • Öncelikle, Google Chrome'u PC'nize indirin ve kurun.
  • Şimdi Google Chrome'u varsayılan tarayıcınız olarak ayarlamalısınız.
  • Microsoft Edge'i varsayılan web tarayıcınız olarak değiştirmek için.
  • Ayarları açmak için Windows + I tuşlarına basın,
  • Sisteme tıklayın, ardından Varsayılan uygulamaları seçin
  • Web tarayıcısına gidin, Microsoft Edge'e tıklayın ve Firefox veya Chrome olarak değiştirin.
  • Şimdi, varsayılan web tarayıcınız Microsoft Edge değil Google Chrome'dur.
  • Tüm arama sorgularını Bing'den Google'a yönlendirecek bir Chrome uzantısına ihtiyacınız var.
  • Yani indir Bing2Google Chrome uzantısı ve tarayıcınıza ekleyin.

Artık, herhangi bir arama sorgusunu her tıkladığınızda, Google Chrome, sonucu Bing yerine Google'ı kullanarak arama sorgunuzda görüntüleyecektir.

Ayrıca şunu okuyun: