Windows 10'da Geçici Profil Oturum Açma Hatası Nasıl Onarılır

Son Windows 10 yükseltmesinden sonra, Geçici profil oturum açma Hatası alınıyor 'geçici bir profille oturum açtınız'. Bu hata nedeniyle, tüm Veri formu Masaüstü'nü kaybettiniz mi? Bu Geçici oturum açma hatasıyla her karşılaştığınızda, kullanıcı profilinde oturum açmanın uzun zaman alacağını fark edebilirsiniz. Ve bu geçici profilde yaptığınız herhangi bir değişiklik kaydedilmeyecek, bu nedenle her oturum açtığınızda yeni bir profil yüklenecektir. Geçici Profil Oturum Açma hatası Windows 10 / 8.1 ve 7'de.Gönderi İçeriği: -

Kullanıcı Profili nedir

KİME Kullanıcı profili masaüstü arka planları, ses ayarları, ekran koruyucular, oturum açma ekranı, renk düzenleri ve buna benzer diğer bazı ayarlar gibi kullanıcı ayarlarını ve tercihlerini tutar. Ve Kullanıcı profilleri, Windows'ta her oturum açtığınızda kişisel tercihlerinizin kullanılmasını sağlar. Kullanıcının C: Kullanıcılar profil klasöründe saklanır.Windows profilinizde her oturum açtığınızda, tüm profil bilgilerinizin ve ayarlarınızın bazı kayıt defteri girişlerinden ve C: Users profil klasörünüze kaydedilen yapılandırma dosyalarından alınacağı anlamına gelir. Ve tek bir dosyanın bozulması, pencerelerin ona erişmesini engelleyebilir ve aşağıdaki gibi bir mesaj göstererek sizi geçici bir profilde oturum açar.

Geçici bir profille oturum açtınız.

Dosyalarınıza erişemezsiniz ve bu profilde oluşturulan dosyalar çıkış yaptığınızda silinecektir. Bunu düzeltmek için oturumu kapatın ve daha sonra oturum açmayı deneyin. Daha fazla ayrıntı için lütfen olay günlüğüne bakın veya sistem yöneticinize başvurun. '

Güncellemeden sonra Windows 10 geçici profili

Açılır bildirim mesajı 'Geçici bir profille oturum açtınız' işletim sisteminin profilinizi doğru şekilde yükleyemediği anlamına gelir. Profil büyük olasılıkla zarar görmüş. Bu hata, birisi profilden veri sildiyse, profilin yolunu yeniden adlandırmaya çalıştıysa, Windows sistem dosyaları bozulduysa ve ayrıca en yaygın olanı sisteme Virüs kötü amaçlı yazılım bulaştığında ortaya çıkabilir. Bunun arkasındaki sebep ne olursa olsun, bu geçici profil giriş sorunundan kurtulmak için burada farklı çözümlerimiz var.

Not: Şiddetle tavsiye ediyoruz bir sistem geri yükleme noktası oluştur veya aşağıdaki adımları gerçekleştirmeden önce önemli verileri yedekleyin.

Windows Kayıt düzenleyicisindeki kullanıcı profilini düzeltin

Bu, Windows 10, 8.1 ve 7 PC'de Geçici Profil Oturum Açma hatasını düzeltmek ve bunlardan kurtulmak için bulduğum en iyi ince ayar. Bu kalınlıkta Bozuk Kullanıcı profili yolunu kaldıracağız ve Windows Kayıt Defterinde eski çalışan kullanıcı profili yolunu ayarlayacağız. Böylece pencereler, başlangıçta yüklenecek Doğru kullanıcı profili yolunu bulabilir. Hadi başlayalım.

Her şeyden önce, kullanıcı hesabınızın SID'sini (Güvenlik Tanımlayıcısı) bulmanız gerekir. SID aslında geçici profil sorununu yaşıyor ve bildirimi görüntülüyor.

Kullanıcı hesabınızın SID'sini bulmak için,

 • Cmd'yi arayın, Komut istemine sağ tıklayın ve yönetici olarak çalıştır'ı seçin,
 • Ardından, aşağıdaki komutu yazın ve SID'yi almak için enter tuşuna basın. (Not: Kullanıcı adını mevcut kullanıcı adınızla değiştirin).

wmic useraccount burada name = get sid

SID almak için komut

Sonuç olarak, S-1-5-21-823386128-2039157886-1947843478-1001 Amacınız için not SID farklı olacaktır

Windows 10 geçici profil kayıt defteri düzeltmesi

SID'yi bulduktan sonra Komut İstemi'ni kapatın. Şimdi kayıt defteri ayarlarını düzeltmeye başladık.

Windows + R tuşu türü Regedit'e basın ve Windows kayıt defteri düzenleyicisini açmak için enter tuşuna basın.

İlk yedek kayıt veritabanı ve aşağıdaki yola gidin

HKEY_LOCAL_MACHINE SOFTWARE Microsoft WindowsNT CurrentVersion ProfileList.

Burada kullanıcı hesabınızın SID'sine bakın, aynı SID numarasına sahip 2 kayıt defteri anahtarı bulacaksınız, biri normal, diğeri .bak.

Bu SID anahtarına tıklayın (.bak olmadan), sağ bölmede geçici bir profile işaret eden 'ProfileImagePath' girişini göreceksiniz.

Windows 10 geçici profil kayıt defteri düzeltmesi

 • Çift tıklayın ProfileImagePath değer verilerini düzenlemek için giriş.
 • Doğru profil yolunu yazın ve Tamam'a tıklayın.
 • Doğru profil konumunu bilmiyorsanız, Windows Gezgini'ni açın ve C: Drive Kullanıcıları kullanıcı hesabı klasörünüzü açın ve profil yolunu kopyalayın.

profil yolunu kopyala

 • Şimdi kayıt defterinde Pencere noktası ProfileImagePath Üzerine Çift Tıklayın.
 • Burada, değer tarihi alanındaki profil yolunu aşağıda gösterildiği gibi C: Kullanıcılar kullanıcı hesabı adınız olarak değiştirin.
 • Ardından, .bak olarak oluşturulan eski SID anahtarınıza sağ tıklayın ve ardından Sil'e tıklayın.

bkp profil yolunu sil

İşte bu kadar, Oturumu kapatın veya bilgisayarınızı yeniden başlatın. Windows, hesabınızda geçici bir profil yerine yerel bir profille oturum açacaktır. Ve artık geçici profil hatasını almayacaksınız.

SFC yardımcı programını çalıştırın

Bu, Windows 10, 8.1 ve Windows 7 kullanıcılarında Geçici Profil Oturum Açma hatasını düzeltmek için en iyi çalışma çözümüdür. Ayrıca şunu da çalıştırabilirsiniz: Sistem Dosyası Denetleyicisi yardımcı programı, kullanıcıların Windows sistem dosyalarındaki bozulmaları taramasına ve bozuk dosyaları geri yüklemesine olanak tanıyan Windows'ta.

sistem dosyası denetleyicisi yardımcı programı Windows 10

Yönetici hesabını etkinleştirin

Yine de yardıma ihtiyacımız var, Yönetici haklarına sahip yeni bir kullanıcı hesabı oluşturalım ve kontrol edelim.

 • RUN kutusunu açmak için Windows tuşu + R'ye basın
 • Tür kontrol kullanıcı şifreleri2 ve Tamam'a basın
 • Kullanıcı Hesabı penceresi altında ve Kullanıcılar sekmesinin altında, Sekme ekle'yi tıklayın
 • Bu kişi nasıl oturum açacak pencereleri altında, en alttaki Microsoft hesabı olmadan oturum aç seçeneğine tıklayın (önerilmez)
 • Bir sonraki pencerede alttaki Yerel Hesabı tıklayın
 • Bir kullanıcı adı seçin (isterseniz şifre kullanın veya sadece test için olduğu için şifre bölümünü boş bırakabilirsiniz)
 • İleri'yi ve ardından Son'u tıklayın.

Yönetici kullanıcı hesabı ekleyin

 • Bitir'e tıkladığınızda, önceki Kullanıcı Hesapları penceresi ekranda kalır
 • Yeni oluşturulan kullanıcıyı seçin ve Özellikler'i tıklayın.
 • Grup Üyeliği sekmesine tıklayın
 • Yönetici'yi seçmek için tıklayın ve Diğer'i tıklayın ve açılır menüden Yönetici'yi seçin
 • Uygula'yı ve ardından Tamam'ı tıklayın.

hesap türünü değiştir

Şimdi mevcut kullanıcı hesabından çıkış yapın ve yeni oluşturulan kullanıcı hesabıyla oturum açın. Bunun sorunu çözmeye yardımcı olup olmadığını kontrol edin.

Son ve çok faydalı ipucu Sistem Geri Yükleme gerçekleştirir, Bu, sistemi önceki çalışma durumuna geri döndürecektir. Sistem ve kullanıcı profilinin herhangi bir bozulma olmadan çalıştığı yerde Hata.

Ayrıca şunu okuyun: