Fix Application exe, Windows 10'da çalışma hatasını durdurdu

Windows PC'lerde ortaya çıkan en yaygın sorunlardan biri uygulama çökmesidir. Özellikle Windows 10 yükseltme kullanıcı sayısı bildirildikten sonra, Program Hata Vererek Kilitleniyor Uygulama exe çalışmayı durdurdu. Veya bazen kullanıcılar oyunları açamıyor. .Exe gösteriyor. Çalışmayı durdurdu ”. Siz de bu sorundan mücadele ediyorsanız, buradan kurtulmak için farklı çözümler.Gönderi İçeriği: -

Uygulama exe çalışmayı durdurdu

Bir program süreci kendi kendine çalıştırmak için çalıştıramadığında, Hata mesajı ile çalışmayı durdurur. Uygulama exe çalışmayı durdurdu. Ve bu çoğunlukla yüklü Uygulama ile mevcut Windows sürümü arasındaki uyumsuzluk nedeniyle oluşur. Yine bazen bozuk sistem dosyaları veya eski sürücü yazılımları da bu soruna neden olur. Sebep ne olursa olsun, burada .exe'nin nasıl düzeltileceği Windows 10'da çalışmayı durdurdu.Uygulamayı yeniden başlatın

Ne zaman .exe ile karşılaşsanız çalışmayı durdurduysa, yapmanız gereken ilk şey iletişim kutusu uygulama çökme raporunu kapatmak ve programı yeniden başlatmayı denemektir. Bu, bazı beklenmedik bozulmalar veya sistem kaynaklarının geçici olarak eksik olması nedeniyle tek seferlik bir hata olabilir. Bu nedenle, yeniden başlatmadan önce programı düzgün şekilde kapattığınızdan emin olun. Ayrıca, iletişim kutusunu kapatmış olsanız bile, ilgili işlemlerin arka planda çalışmaya devam etme ihtimali vardır. Bu nedenle Taskmanager'ı açın, işlemi sonlandırın ve uygulamayı yeniden başlatın. Öte yandan, program sistemle başlamazsa, bilgisayarınızı yeniden başlatıp tekrar çalıştırmayı deneyebilirsiniz.

Virüs Enfeksiyonunu Kontrol Edin

Ayrıca Windows bilgisayarınıza Virüs veya kötü amaçlı yazılım bulaşmışsa, bu yazılımın çökmesiyle karşılaşabilirsiniz / Uygulama çalışmayı durdurdu. Bu yüzden Önce Herhangi bir sorun giderme adımını uygulayın, önce pencerelerinizin temiz olduğundan emin olun. İndirmenizi, en son güncellenmiş Antivirüs / kötü amaçlı yazılımdan koruma uygulamasını yüklemenizi ve tam bir sistem taraması yapmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Sonra pencereleri yeniden başlattıktan ve uygulamanın çalışmayı durdurduğunu kontrol ettikten sonra sorun çözüldü, sonraki talimatlara uymazsa.

Uyumluluk ayarlarını yapılandırın

Uyumluluktan Önce Tartışıldığı Gibi sorun, bu uygulamanın çökmesinin veya çalışmayı durdurmasının ana nedenidir. Çoğu zaman eski yazılım / oyunlar, sorunun en son Windows sürümlerinde çalıştırılmasına neden olur. Bu nedenle uyumluluk ayarlarını yapılandırabilirsiniz. Ör: Windows 10 programı sorunsuz bir şekilde çalıştıramazsa, diyelim ki Windows 7'ye geçebilir ve programı çalıştırarak kolay bir zaman geçirebilirsiniz. Ek olarak, bu şekilde muhtemelen diğer çökmelerden kurtulursunuz.

Nasıl yapacağınızdan emin değilseniz, bu talimatları faydalı bulacaksınız:

 1. Sorunlu uygulamanın kurulum klasörüne gidin.
 2. Bulun .exe dosya, sağ tıklayın ve Özellikler'i açın.
 3. Uyumluluk sekmesi altında, 'Bu programı uyumluluk modunda çalıştır' seçeneğinin yanındaki kutuyu işaretleyin. Tercih edilen Windows sürümünü seçin ve değişiklikleri onaylamak için Tamam'ı tıklayın.
 4. Bu, sistemin programı amaçlandığı gibi okuyamamasından kaynaklanan olası durmaların bir kısmını ele almalıdır.

bu programı yönetici olarak çalıştırın.

Uygulamayı yönetici haklarıyla çalıştırın

Bazı programlar, ancak yönetici hakları yoksa düzgün çalışabilir. Bu nedenle, çökmüş programın belirli özelliklerini devre dışı bırakabilir ve durumun olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

 1. Bozuk uygulamanın kurulum klasörüne erişin.
 2. Bul .exe dosyasını açın ve üzerine sağ tıklayın.
 3. Seç Özellikleri açılan listeden seçenekler.
 4. Açık Uyumluluk sekmesi. Yanındaki kutuyu işaretleyin 'Yönetici olarak çalıştır' seçeneği.
 5. Tıklayın tamam değişiklikleri onaylamak için.

Geçici dosyaları silin

Geçici dosyalar Ayrıca sayısız soruna neden olur, 'Application.exe çalışmayı durdurdu'Hatası, geçici dosyaları temizlemeniz gerekebilir. bunu disk temizleme aracı ile yapabilirsiniz.

 • Başlat menüsü aramasına tıklayın, Disk temizleme ve enter tuşuna basın.
 • Windows kurulum Sürücüsünü (C: sürücüsü) seçin ve tamam'a basın.
 • Bekle min uçtu sonra beliren pencerede,
 • yanındaki onay kutuları Geçici dosyalar.
 • ve tıklayın tamam geçici dosyaları temizlemek için.

Windows dosyalarınızı onarın

Ayrıca bozuk sistem dosyaları neden Farklı Windows sorunları, uygulamaların çalışmasını engellemeyi içerir. DISM geri yükleme sağlık komutunu çalıştırmanızı şiddetle öneririz ve SFC yardımcı programı bozuk sistem dosyalarını taramak ve onarmak için.

 • Komut istemini yönetici olarak açın,
 • İlk önce DISM komutunu çalıştırın DISM.exe / Çevrimiçi / Temizleme görüntüsü / Restorehealth
 • Ve bundan sonra sistem dosyası denetleyicisi yardımcı programını çalıştırın sfc / scannow
 • İşlem, olası dosya bozulmalarını taramalı ve çözmeli ve ilgili sorunları gidermelidir.
 • Tarama işlemini tamamladıktan sonra pencereleri yeniden başlatın.
 • Şimdi uygulamayı çalıştırın, başka hata olup olmadığını kontrol edin.

DISM geri yükleme sağlığı ve sfc yardımcı programı komutunu çalıştırın

Kayıt defteri değerlerini silin

Kaldırılmış bir programı birden çok kez yüklediyseniz bazı nedenler, Daha sonra bazı dosyalar bilgisayarda ve Windows kayıt defterinde kalmış olabilir. Bu da Uygulama çökmesine neden oldu, uygulama çalışmayı durdurdu. Bu nedenle, Kayıt Defterini temiz çalıştırmalısınız. Çöken programın kalan tüm değerlerini silecektir. bu amaçla, Güvenilir üçüncü taraf uygulamasını kullanabilirsiniz. Ccleaner Bozuk kayıt defterini onarmaya ve Windows performansını optimize etmeye yardımcı olur.

Ekran sürücülerini güncelleyin

Özellikle hata alıyorsanız Uygulama exe bir oyun oynarken çalışmayı durdurdu, o zaman Grafik Sürücüsü bu Hatanın arkasındaki ana nedendir. Oyununuz aniden çöküyorsa, önce şu iki şeyi kontrol etmelisiniz:

 • DirectX, yeniden dağıtılabilirler, NET Framework veya bazı 3. taraf istemciler gibi ek programların varlığı ve sürümü.
 • GPU sürücüleri.

Sürücüler önemlidir ve ilk etapta kazaların nedeni de olabilirler. Windows bilgisayarınız için en son Ekran Sürücüsünü Güncellemenizi / Kurmanızı şiddetle tavsiye ederiz.

Üreticinin web sitesini doğrudan ziyaret edebilir, mevcut en son sürücüyü indirebilir ve pencerelerimize yükleyebilirsiniz. Veya Aygıt yöneticisi'ni açabilirsiniz -> ekran sürücüsünü harcayın -> GPU'nuza ve Sürücüyü Güncelle'ye sağ tıklayın.

sürücü yazılımını otomatik olarak güncelle

Veya bazen uygulamayı yeniden yükleyerek sorunu sizin için çözebilirsiniz.

Bu çözümler düzeltmeye yardımcı oldu mu application.exe çalışmayı durdurdu Windows 10? Aşağıdaki yorumları bize bildirin, ayrıca okuyun: