Windows 10 için Google Chrome 84'ü (Çevrimdışı yükleyici) indirin

Chrome Browser, Google tarafından geliştirilen açık kaynaklı bir tarayıcıdır, beta aşaması 2 Eylül 2008'de başlatıldı ve ilk kararlı sürüm aynı yılın 11 Aralık'ta piyasaya sürüldü. Ve şirket, tarayıcıyı hem Windows, Mac x, Linux gibi PC'ler hem de iOS, Android ve Windows Phone gibi akıllı telefon sistemleri için çeşitli işletim sistemleri türlerini geliştirdi. Tarayıcı, Web'i daha hızlı, daha güvenli ve daha kolay hale getirmek için minimal bir tasarımı sofistike teknolojiyle birleştirir. Ve şimdi neredeyse Yüzde 70 pazar payı Google Chrome şimdiye kadar tüm dünyada en popüler tarayıcıdır.Ve son zamanlarda şirket piyasaya sürdü google chrome 84 SameSite çerez değişiklikleri, Web OTP API'si ve Web Animasyonları API'si, spam içeren sitelerde açılır bildirimlerin engellenmesi desteği ve daha fazlası ile

Gönderi İçeriği: -Chrome neden Windows 10 için en iyi tarayıcıdır?

Modern web için oluşturulmuş hızlı, basit ve en güvenli web tarayıcısı. Sahip olduğunuz İnternet'e bağlı her cihazda tek bir deneyim istiyorsanız, en iyi seçeneğiniz Chrome'dur.

Bunun en güvenli tarayıcı olduğunu söyleyebiliriz. Kötü amaçlı yazılımlara, diğerlerinin yanı sıra 'kimlik avına' karşı güvenlik sunar. En son Chrome, Güvenli Tarama API'si aracılığıyla kötü amaçlı sitelerin gerçek zamanlı kara listeye alınmasını sağladı. Ve şirket, en son güvenlik düzeltmelerine ve daha fazlasına sahip olduğunuzdan emin olmak için düzenli olarak otomatik güncellemeler yayınlar.

Tarayıcının temel amacı, uygulanmasından karmaşık web uygulamalarının yüklenmesine kadar gezinme hızıdır, bu şimdiye kadarki en hızlı tarayıcıdır. Masaüstünüzden başlamak hızlıdır, web sayfalarını anında yükler ve karmaşık web uygulamalarını ışık hızında çalıştırır.

Daha fazlası Chrome ile uyumlu herhangi bir cihazdan yer işaretlerine, açık sekmelere ve geçmişe erişebilirsiniz.

Chrome'da oturum açmak, yer işaretlerinizi, geçmişinizi ve diğer ayarlarınızı Chrome ile uyumlu herhangi bir cihaza getirir. Ayrıca sizi tüm favori Google hizmetlerinize de otomatik olarak kaydeder.

Yapmanız gerekenlere odaklanmanızı sağlayan, olabildiğince basit tasarlandı diyebiliriz.

Tarayıcının size hangi kaynakların hangi sayfalarda kullanıldığını söyleyen kendi yöneticisi vardır. Chrome görev yöneticisine klavye kısayolu shift + Esc kullanarak erişebilirsiniz.

Yeni Chrome 84 nedir?

Şimdi chrome 84'ten bahsedelim, En son sürüm, yeniden tasarlanmış güvenlik ve gizlilik ayarlarını, Gizli modda engellenen üçüncü taraf çerezlerini, Sekmeler Grubu özelliğini, yeni bir uzantılar menüsünü ve daha fazla geliştirici özelliğini içerir.

Bugünün derleme krom 84'ten başlayarak artık HTTP URL'lerinde barındırılan dosyaların indirilmesini engelliyor. Bu, Chrome tarayıcısının artık HTTPS sitelerinden HTTP aracılığıyla indirilen dosyalar için görünür bir uyarı gösterdiği anlamına gelir.

Dosya indirme uyarısı

'İndirme uyarıları / engellemeleri' Chrome 84 ile başlayacak ve başlangıçta dosya türlerinin yalnızca küçük bir alt kümesini oluşturacaktır (Chrome 84'te yürütülebilir dosyalar). Google, sonunda tüm tehlikeli dosya türlerini ele alacaklarını ve Chrome 88'e kadar her yeni Chrome sürümünde engellenecek yeni dosya türleri eklemeyi planladığını söyledi. Ayrıntılı bir kullanıma sunma planı mevcuttur buraya.

En son Chrome 84, varsayılan olarak bazı sitelerdeki bildirim açılır pencerelerini engeller veya gizler (spam içerikli bir itibarla), bu sitelerdeki Bildirim açılır pencereleri artık Chrome URL çubuğundaki bir simgenin altında gizlenmiştir. Buraya Google'ın resmi açıklaması bu yeni özelliğin nasıl çalıştığını öğrenin.

Chrome 84, Android telefonlarına özel hazırlanmış bir SMS mesajı geldiğinde kullanıcıların bir web sayfasına tek seferlik şifre (OTP) girmelerine yardımcı olan Web OTP API'sini sunar.

Ayrıca, geliştiricilere web animasyonları üzerinde daha fazla kontrol sağlayan bir Web Animasyonları API'si vardır. Web animasyonu API'si, kullanıcıların dijital bir alanda gezinmesine, uygulamanızı veya sitenizi hatırlamasına ve ürününüzü nasıl kullanacaklarına dair örtük ipuçları sağlamasına yardımcı olur.

Bir Chrome tarayıcısının çalışmaya devam etmesi gerektiğinde cihazların (akıllı telefonlar ve tabletler) ekranı karartmasını veya kilitlemesini önlemenin yolunu sağlayan deneysel bir özellik olarak eklenen yeni bir Ekran Uyandırma Kilidi API'si vardır.

Boşta Kalma Algılama API'si adı verilen başka bir deneysel özellik, web sitesi sahiplerinin ve Chrome uygulama geliştiricilerinin, bir kullanıcının boşta kaldığını (Chrome'un klavye, fare, telefon ekranı, ekran koruyucu etkinleştiğinde, telefon gibi) algılamasını sağlar. ekran kilitlenir veya kullanıcı farklı bir ekrana geçer.

En son Chrome 84 sürümü 38 güvenlik açığını düzeltir ayrıca

Video: Chrome 84 özellikleri

Chrome 84'e yükseltin

Chrome'u sisteminize zaten yüklediyseniz, en son sürüme güncellemek kolaydır.

  1. Google Chrome'u açın,
  2. Pencerenin sağ üst köşesindeki dikey üç noktaya tıklayın. Bu, Chrome menüsünü açacaktır,
  3. Menünün altında, Yardım -> Google Chrome Hakkında'ya gidin. Bu, Google Güncelleme'yi tetikleyecek ve yeni güncellemeleri otomatik olarak kontrol edecektir.
  4. Ayrıca, adrese chrome: // settings / help yazabilir ve chrome 84'ü güncellemek için enter tuşuna basabilirsiniz.

Chrome

Chrome 84'ü indirin

Not: Çevrimdışı yükleyici bağlantıları, otomatik güncelleme özelliğini içermez.

Chrome web yükleyicisini indirin: 32 bit |64 bit | Ücretsiz.

İndir: Windows için Google Chrome MSI Yükleyicileri (otomatik güncelleme)

Chrome 84'ü yükleyin

Google Chrome 84'ü yüklemek, indirmek kadar basittir. Yukarıda belirtilen indirme bağlantılarından indirilen yükleyiciyi çalıştırın. Chrome, kullandığınız Windows sürümüne bağlı olarak farklı şekilde başlar. Web yükleyiciyi kullanarak Chrome'u yüklediğimizi görelim.

İlk olarak, kromu ziyaret edin resmi site ve tıklayın Chrome'u indirin buton

Chrome

  • Bir sonraki ekran, şartlar ve hizmet ekranını getirir,
  • Şartlar ve lisans sözleşmesini okuyun, ardından Chrome'un web kurulum dosyasını indirmek için kabul et ve yükle düğmesini tıklayın.

Chrome hizmet şartları

  • Şimdi indirme konumunu açın, chromeSetup.exe'ye sağ tıklayın ve yönetici olarak çalıştır'ı seçin,
  • İndirme ve yükleme işleminin tamamlanması bir dakikadan az sürecektir (internet hızınıza bağlı olarak).

Bittiğinde

Windows 7: Her şey tamamlandığında bir Chrome penceresi açılır.

Windows 8 ve 8.1: Bir hoş geldiniz diyalogu belirir. Varsayılan tarayıcınızı seçmek için İleri'yi tıklayın.

Windows 10: Her şey tamamlandıktan sonra bir Chrome penceresi açılır. Chrome'u varsayılan tarayıcınız yapabilirsiniz.

Ve Google chrome'u Windows 10'a başarıyla yüklediniz.

Ayrıca şunu okuyun: