Yazılımla / Yazılımsız Windows 10 Parolasını Sıfırlamanın 3 Yolu

Hızlı bir şekilde unutulursa Windows 10 yönetici şifresi nasıl sıfırlanır? Bu, web sitemizdeki çoğu ziyaretçi tarafından sorulan ortak bir sorudur. Çoğunuzun bunun farkında olduğu gibi, bilgisayara erişmek için sizin belirlediğiniz parolayı girmenizi gerektiriyor. Bununla birlikte, sayısız çevrimiçi hesabınız, banka hesaplarınız, kredi kartı pinleriniz vb. Varsa, yönetici şifresini arada bir unutmak oldukça yaygındır.Çoğu kişi, bilgisayar parolasını sıfırlamanın tek yolunun bilgisayarı biçimlendirmek olduğunu tahmin eder. Ama daha fazla yanılamazlardı. Birincil diski biçimlendirerek bilgisayar parolasını sıfırlayabileceğiniz doğrudur, ancak bu çok büyük veri kaybına neden olur, sonunda bilgisayarda kalması gereken tüm önemli verileri silmiş olursunuz. Ama ya bilgisayar şifresini sıfırlayabileceğinizi ve dosyayı da saklayabileceğinizi söylesek? İnanılmaz geliyor, değil mi? İşte bu makalede tam olarak yapacağımız şey bu.

Gönderi İçeriği: -Gizli Yönetici Hesaplarından Windows 10 Parolasını Sıfırlayın

Çoğu durumda, kullanıcılar birden fazla yönetici hesabı ve bilgisayarınızda bu seçenek varsa tebrikler, çünkü diğer yönetici şifresini bu gizli yönetici hesabından kolayca değiştirebilirsiniz.

Adım 1. Bilgisayarı açın, oturum açma ekranının görünmesini bekleyin ve ardından makinede oturum açmak için diğer hesabı seçin.

Adım 2. “Bilgisayarım” üzerine sağ tıklayın ve “Yönet” öğesini seçin.

bilgisayar yönetimi

bilgisayar yönetimi

Adım 3. “Yerel Kullanıcılar ve Grup Seçenekleri” ni görebileceğiniz yerden yeni bir Pencere açılacaktır.

Adım 4. Bu noktada, PC, PC'nizdeki tüm yönetici hesaplarını sağ taraftaki panelde gösterecektir. Parolayı değiştirmesi gereken kullanıcı hesabına sağ tıklayın ve PC için yeni bir parola ayarlayın.

bilgisayar yönetiminden şifreyi kurtar

bilgisayar yönetiminden şifreyi kurtar

Şimdi yeni şifre ile bilgisayara giriş yapabilmelisiniz.

Komut İstemi ile Windows 10 Parolasını Sıfırlayın

Eğer varsa Windows yükleme diski daha sonra hoş geldiniz ekranında Komut İstemi'ni başlatabilir ve komut istemi programı ile yönetici şifresini sıfırlayabilirsiniz.

Adım 1. Flash sürücüyü veya USB sürücüsünü korumalı bilgisayara takın ve yeniden başlatın.

Adım 2. Karşılama ekranında, komut istemi penceresini başlatmak için F12 tuşuna dokunmaya devam edin.

Adım 3. Şimdi, aşağıdaki komut satırlarını komut istemi programına kopyalayıp yapıştırın -

d: windows system32 utilman.exe d: windows system32 utilman.exe.bak'ı taşı

d: windows system32 cmd.exe d: windows system32 utilman.exe dosyasını kopyalayın

Kullanıcı şifresini sıfırlama komutu

Kullanıcı şifresini sıfırlama komutu

Adım 4. “wpeutil” yazın ve bilgisayarı yeniden başlatmak için enter tuşuna basın.

Adım 5. Bilgisayar yeniden başlatıldıktan sonra, aşağıdaki komut istemi penceresini göreceksiniz -

Şimdi yeni bir yönetici kullanıcı eklemek için aşağıdaki satırları yazın -

net kullanıcı / ekle

net localgroup yöneticileri / ekle

Komut istemini kullanarak kullanıcı hesabı ekleyin

Komut istemini kullanarak kullanıcı hesabı ekleyin

Adı istediğiniz herhangi bir adla değiştirin ve kendi PC adınız olarak tanımlanacaktır.

Bu, bilgisayara yeni yönetici kullanıcı adıyla erişmenize izin vermeli ve daha sonra önceki yönetici parolasının parolasını değiştirebilirsiniz.

Not: Bilgisayar uzmanları için gerçekten gelişmiş bir yöntemdir, eğer kafanız karıştıysa, bu yöntemi atlayın ve aşağıdaki tekniği kullanın.

PassFolk SaverWin ile Windows 10 Oturum Açma Parolasını Sıfırlayın

Yukarıdaki 2 yöntem yazılım gerektirmez, ancak çok sayıda beceri ve hazırlık gerektirir. Bu yazıda size nasıl kullanılacağını göstereceğiz PassFolk SaverWin Bilgisayar parolasını saniyeler içinde sıfırlamak için.

PassFolk SaverWin 2018'in yenilikçi ve yaratıcı bir Windows şifre sıfırlama yazılımıdır. Windows 10 oturum açma parolasını değiştir / değiştir / sıfırla ve tekrar PC'ye erişin. Bu yöntemde yukarıdaki gibi korkutucu adımlar yoktur, bunun yerine herhangi bir veri kaybetmeden bilgisayar / şifreyi sıfırlamanın parlak bir yoludur ve programı kullanmak için gerçekten herhangi bir teknik beceriye ihtiyaç duymaz.

Windows 7/8 / 10'da, en son 64 bit sürümlerle bile zahmetsizce çalışır. Kilitli bilgisayarınızı serbest bırakmak için aşağıdaki adımları izleyin -

Adım 1. Eski bir Windows dizüstü veya PC'nizi alın veya indirip kurmak için arkadaşlarınızdan ödünç alabilirsiniz. SaverWin programı.

Adım 2. Yazılımı başlatın ve bir USB sürücü veya CD / DVD yardımıyla önyüklenebilir bir parola sıfırlama diski oluşturun.

Adım 3. Programın görevini bitirmek için “CD / DVD Yaz” veya “USB Yaz” seçeneğini seçin.

PassFolk SaverWin şifre kurtarma

PassFolk SaverWin şifre kurtarma

Adım 4. Ardından önyüklenebilir diski parolayla kilitlenmiş bilgisayara yerleştirin. Bilgisayarı açın ve SaverWin yazılımı otomatik olarak başlayacaktır. Şimdi 2 seçeneğiniz var - Yeni bir yönetici şifresi oluşturun veya mevcut kullanıcı adından şifreyi silin. Bilgisayar parolasını silmek ve PC'ye normal şekilde erişmek için yeniden başlatmak için parolayı sıfırla düğmesine tıklayın.

PassFolk SaverWin şifre kurtarma 1

PassFolk SaverWin şifre kurtarma

Öte yandan, yeni bir yönetici kullanıcı eklemek istiyorsanız, “Kullanıcı Ekle” ye tıklayın ve yeni bir yönetici hesabı oluşturun.

Sonuç -

Bu yazıda, nasıl baypas edileceğini gösterdik Windows 10 şifresi bir yazılım kullanarak veya kullanmadan. Kullanma PassFolk SaverWin en iyi yoldur çünkü kullanımı tamamen ücretsizdir ve çaresiz zamanlarda işi hemen bitirir. Ayrıca, erişim sağladıktan sonra bilgisayar için yeni ve güçlü bir parola belirlemeniz önerilir.