USB Veri Aktarım Hızını Artırmak İçin 3 Ayarlama 2020

Deneyimledin mi yavaş veri aktarım hızları USB flash sürücüler ile? Kalem sürücüm Veri aktarım hızı neden çok yavaş? USB flash sürücülerde verimliliği ve hızı etkileyen üç ana faktör vardır. 1. USB Sürücünün Türü ve Yaşı, 2. Aktardığınız Dosyaların Türü ve Boyutu ve 3. Kullandığınız USB Bağlantı Noktası Sürümü gibi. İşte bu gönderide 3 hızlı Tweaks paylaştık USB Veri aktarım hızını artırın Windows 10'da.Gönderi İçeriği: -

Veri aktarım hızı nedir?

USB Veri Aktarım hızı, USB üzerinden bir saniyede taşınan veri miktarını ifade eder. Miktar, ışık hızında USB için her zaman KB, MB veya GB ile ölçülür. 3 tür USB bağlantı noktası vardır: USB 1.0 (eski ve çok yavaş), USB 2.0 (hemen hemen tüm bilgisayarlarda kullanılır) ve USB 3.0 (daha yeni ve en hızlı olan, saniyede 1 GB'a ulaşabilir)Ve USB flash sürücülerde verimliliği ve hızı etkileyen üç faktör vardır:

 1. Tip ve Yaş - Yaşlandıkça, hızlarını kaybetme eğilimindedirler. Çalışma bileşenleri daha zayıf hale gelir, belki tozla kaplanır ve yeni olduklarından daha az bozulmaz hale gelir. Ayrıca, USB flash sürücülerin özellikleri türlerine (USB 3.0 veya USB 3.1) bağlıdır.
 2. Dosyaların Türü ve Boyutu - Mp3, Word Belgeleri gibi küçük dosyalar ve daha düşük çözünürlüklü resimler genellikle videolar ve yüksek çözünürlüklü resimler gibi daha büyük dosyalardan daha hızlı aktarılır.
 3. USB Bağlantı Noktası Sürümü - USB Bağlantı Noktası 3.1 gibi daha yeni bir bağlantı noktası sürümüyle, veriler daha hızlı aktarılır.

Sorun: Windows 10'da dosya ve klasörleri kopyalarken sorunlarla karşılaşılıyor.

Dosyaları dizüstü bilgisayardan USB sürücüme / harici sürücülerime kopyalamaya çalıştığınızda, hız sık sık dalgalanıyor. Harici sabit disk durumunda, kopyalama hızı 8-10 MB / sn'ye ulaşır ve anında 0 bayt / sn'ye düşer. Ayrıca kalem sürücü durumunda, kopyalama hızı 4-5 MB / sn'ye ulaşır ve anında 0 bayt / sn'ye düşer. Bu dalgalanma, kopyalama işlemini çok çok yavaşlatır.

USB sürücüsünün Dosya Sistemini NTFS olarak değiştirin

Hepimizin bildiği gibi NTFS dosya sistemi FAT32'den daha hızlıdır. Bu nedenle, sürücünüzün NTFS dosya sistemini kullandığından emin olun. Aksi takdirde, USB sürücüsünün Dosya Sistemini, aşağıdakileri izleyerek NTFS dosya sistemine değiştirin.

Not: Bu Adımlar USB Sürücüdeki Verilerinizi Silin, Verilerinizi Yedeklemeniz veya Yerel Sürücüye kopyalamanız önerilir.

 • Önce USB sürücünüzü PC / Dizüstü bilgisayarınıza takın.
 • Şimdi Bu PC'yi açın, USB sürücüsüne sağ tıklayın ve Biçimlendir'i seçin.
 • Burada, Dosya sistemini aşağıdaki resimde gösterildiği gibi NTFS olarak değiştirin,
 • Hızlı Biçimlendir'in işaretini kaldırın ve Başlat'a tıklayın.

USB sürücünün Dosya Sistemini NTFS

Daha İyi Performans için USB Aygıtını Ayarlayın

Bu, USB sürücünüzde çok daha hızlı veri aktarımı yapmak için başka bir harika numaradır (Daha iyi performans için cihaz politikasını değiştirin).

Daha iyi performans için cihaz politikasını değiştirmek için,

 • Yine USB cihazını takmanız, Sağ tıklamanız ve özellikleri seçmeniz gerekir.
 • Burada USB cihaz özellikleri donanım sekmesine taşınır,
 • USB sürücünüzü seçin ve Özellikler düğmesine tıklayın.

cihaz politikasını değiştir

Yeni bir İletişim Kutusu göreceksiniz, Burada genel sekmenin altında Ayarları Değiştir düğmesine tıklayın.

cihaz politikasını değiştir 2

Bir İletişim Kutusu daha görünecektir, Burada Politika Sekmesine tıklayın, USB Aygıt Özellikleri kutusunda iki seçenek göreceksiniz:

 1. Hızlı kaldırma (varsayılan)
 2. Daha iyi performans

Hızlı kaldırma ve daha iyi performans

Varsayılan, Hızlı Kaldırma'dır. Bu seçenek seçildiğinde, cihazda ve Windows'ta yazma önbelleğini devre dışı bırakır. Donanımı Güvenle Kaldır seçeneğini kullanmak zorunda kalmadan aygıtın bağlantısını güvenli bir şekilde kesebilirsiniz.

USB cihazınızdan daha iyi performans istiyorsanız, Daha iyi performans seçeneğini seçebilirsiniz. Bu seçildiğinde, Windows'ta yazma önbelleğini etkinleştirir. Ancak, cihazın güvenli bir şekilde bağlantısını kesmek için bildirim alanından Donanımı Güvenle Kaldır seçeneğini kullanmanız gerekir, aksi takdirde veri bozulmasına neden olabilir.

Daha iyi performans için seçin

USB cihazınızın performansını optimize etmek için Radyo Düğmesi Daha iyi performans'ı seçin. Hepsi bu, Artık USB Sürücünüzde gelişmiş veri aktarım hızlarını görebilirsiniz.

Not: Daha iyi performans için Cihaz Politikasını değiştirdikten sonra, Veri Aktarım Hızınız Artacak Ancak Her Zaman Tıkladığınızdan Emin Olun ' Donanımı Güvenle Kaldır ve Ortamı ÇıkarPendrive'ınızı Çıkarmadan Önce.

Sürücüyü bozuk sektör hataları için kontrol edin

 • Pendrive seçme özelliklerine sağ tıklayın
 • Araçlar sekmesini seçin ve şimdi kontrol et düğmesine tıklayın.
 • Araçlar, hatalı sektör hatasını otomatik olarak tarayacak ve kurtaracaktır.

Veri Aktarım hızı, büyük ölçüde mevcut Sistem performansınıza bağlıdır. CPU Kullanımı, Bellek Kullanımı vb. Sistem performansınızla ilgili olağandışı bir şey varsa, bunu düzeltmeyi deneyin ve ardından dosyaları USB belleğinize aktarın.

Daha yüksek hız için her zaman USB cihazını USB 3.0 bağlantı noktasına takın. Ayrıca, aynı sürücüye eşzamanlı yazma işlemini azaltmayı deneyin.

Yine bazen diski biçimlendirmek daha iyi performans sağlar, bu nedenle onu ayda en az bir kez biçimlendirmeye çalışın.

Bazı Üçüncü Taraf Araçlar, USB veri aktarım hızınızı artırmanıza da yardımcı olabilir. Bu araçlar Masaüstünüzün Sistem Tepsisinde çalışır ve dosyalarınızı tek bir tıklama ile kolayca aktarabilirsiniz. Ultra Kopyalayıcının bazı alternatifleri hızlı Kopyalama ve Tera-Kopyalamadır.

Bunlar, Bilgisayarınızdaki USB Veri Aktarım Hızını artırmanın en etkili ve basit yöntemlerinden bazılarıdır.

Ayrıca Oku